CARPORTY

Zapotrzebowanie na coraz droższą energię elektryczną zmusza nas do poszukiwania rozwiązań alternatywnych. A takim rozwiązaniem jest energia dostarczana przez instalacje fotowoltaiczne.

WYBÓR
MIEJSCA

Jednym z pytań, na jakie musi sobie odpowiedzieć inwestor jest nie tylko moc potrzebnej instalacji ale także miejsce, gdzie instalacja powinna zostać zamontowana. Wybór zazwyczaj ogranicza się do dachu budynku lub działki, które jednak z uwagi na zapotrzebowanie albo nie spełniają warunków metrażowych, albo nie nadają się na miejsce instalacji z uwagi na zacienienie.

 

Wychodząc naprzeciw zapytaniom stworzyliśmy system wiat samochodowych FotoCarPark, których dach zrobiony jest z paneli fotowoltaicznych.

WIATA SAMOCHODOWA OPARTA NA SŁUPACH PIONOWYCH

Z PRZEZNACZENIEM DLA JEDNEGO SAMOCHODU

– kąt nachylenia dachu: 15 stopni;

– wymiar miejsca postojowego: 2,67 m x 4,96 m;

– minimalna wysokość miejsca postojowego: 2,30 m;

– wymagane wymiary miejsca na zabudowę: 3,30 m x 4,96 m;
– wymiar wiaty w rzucie: 3,06 m x 4,96 m;

– powierzchnia zabudowy wiaty: 15,18 m2;

– maksymalna wysokość wiaty: 3,55 m;

– materiał konstrukcji nośnej: stal ocynkowana ogniowo;

– sposób przytwierdzenia wiaty: betonowe stopy fundamentowe;

– sposób montażu konstrukcji nośnej wiaty: połączenia śrubowe;

– pokrycie dachu: panele fotowoltaiczne;

– sposób przytwierdzenia paneli do konstrukcji nośnej: połączenia śrubowe;

– sposób uszczelnienia połączeń między panelami: masa uszczelniająca;

 • WIDOK_03 (1)
 • WIDOK_02 (1)
 • WIDOK_01 (1)-1
 • WIDOK_01 (1)

WIATA SAMOCHODOWA oparta na słupach w kształcie litery V 

Z PRZEZNACZENIEM DLA JEDNEGO SAMOCHODU

– kąt nachylenia dachu: 15 stopni;

– wymiar miejsca postojowego: 2,90 m x 4,79 m;

– minimalna wysokość miejsca postojowego: 2,30 m;

– wymagane wymiary miejsca na zabudowę: 3,50 m x 4,79 m;

– wymiar wiaty w rzucie: 3,30 m x 4,79 m;

– powierzchnia zabudowy wiaty: 15,81 m2;

– maksymalna wysokość wiaty: 3,80 m;

– materiał konstrukcji nośnej: stal ocynkowana ogniowo;

– sposób przytwierdzenia wiaty: betonowe stopy fundamentowe;

– sposób montażu konstrukcji nośnej wiaty: połączenia śrubowe;

– pokrycie dachu: panele fotowoltaiczne;

– sposób przytwierdzenia paneli do konstrukcji nośnej: połączenia śrubowe;

– sposób uszczelnienia połączeń między panelami: masa uszczelniająca;

 • WIDOK_06 (1)
 • WIDOK_05 (1)
 • WIDOK_04 (1)-1
 • WIDOK_04 (1)

Każda z powyższych wiat składa się z elementów cynkowanych ogniowo a następnie na specjalne życzenie malowanych na dowolny kolor. Dach zbudowany jest z dziesięciu paneli fotowoltaicznych uszczelnionych przed penetracją wody. Całość instalacji może dostarczyć średnio ponad 3,2 kW (dla paneli o mocy 320 Wp). Wiata taka jest w stanie wyprodukować w polskich warunkach około 3100kWh energii elektrycznej rocznie. Jest to energia wystarczająca na około 100 ładowań samochodu elektrycznego, w zależności od modelu i sposobu użytkowania.

STACJE DO ŁADOWANIA EV

W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama ładowarek do samochodów elektrycznych, które zapewnią Państwu wygodę oraz optymalny czas ładowania. W połączeniu z FotoCarparkiem mogą Państwo korzystać ze swoich samochodów bez opłat za energię! 

Stacja ładowania stojąca

Stacja jest wyposażona w dwa podświetlone gniazda typu 2 zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych. Występuje w wersji 16 A, 32 A, zarówno 1- jak i 3-fazowej, z opcjonalnym licznikiem energii elektrycznej. Posiada oddzielne zabezpieczenia i wyłączniki różnicowoprądowe dla każdego gniazda oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację między stacją a samochodem.

 • Złącza (Mode-3)
 • Personalizacja
 • Wykonanie stojące lub naścienne
 • Instalacja typu plug & play
 • Lokalny i zdalny monitoring oraz kontrola urządzeń

Przeznaczenie

Parkingi w przestrzeniach publicznych
Supermarkety oraz centra handlowe
Stacje autobusowe i kolejowe
Restauracje
Parki maszynowe

z-kablami

Ładowarka samochodowa typu wallbox 

Stacja produkowana jest w dwóch wariantach z gniazdami lub wtyczką z kablem. W obu wariantach możliwe jest użycie złącz typu 1 lub typu 2. HC występuje w wersji 16 A, 32 A, zarówno 1- jak i 3-fazowej, z opcjonalnym licznikiem energii elektrycznej. Posiada zabezpieczenie nadmiarowoprądowe i wyłączniki różnicowoprądowe oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację między stacją a samochodem.

 • Ładowanie samochodów w trybie – Mode-3
 • Złącze typu 1 lub typu 2
 • Moc od 3,7 kVA do 22 kVA
 • Wykonanie z gniazdem lub wtyczką
 • Prosta i intuicyjna obsługa
 • Informacja o statusie ładowarki

Przeznaczenie

Garaże i wiaty parkingowe
Parkingi w zamkniętych przestrzeniach publicznych
Parkingi w hotelach i pensjonatach
Parki maszynowe

1
Marcin Lach
Dyrektor Handlowy
Telefon/phone: + 48 727 515 444

Obserwuj nas

Instagram
Marcin Homa
Regionalny Kierownik handlowy
Telefon/phone: + 48 727 690 999

ACI Group fotowoltaika

NIP: 8822122578

REGON: 362726386

Formularz do wyceny


  Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function themify_metabox_enque() in /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-content/plugins/themify-popup/includes/system.php:246 Stack trace: #0 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-content/plugins/themify-popup/includes/system.php(187): Themify_Popup::enqueue(false) #1 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): Themify_Popup::render('') #2 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #3 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(476): WP_Hook->do_action(Array) #4 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(3058): do_action('wp_footer') #5 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-content/themes/fullpane/footer.php(60): wp_footer() #6 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/klient.dh...') #7 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/klient.dh...', true, Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #9 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-content/themes/fullpane/page.php(123): get_footer() #10 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/klient.dh...') #11 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/klient.dh...') #12 /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/index.php(17): require('/home/klient.dh...') #13 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/acigroup/acigroup.pl/public_html/wp-content/plugins/themify-popup/includes/system.php on line 246